O mnie

Witaj na mojej stronie, nazywam się Mariusz Chyliński (sanneo).

Wykonywaniem stron zajmuję się już od 2001 roku. Pierwsze strony wykonywałem za pomocą edytorów WYSIWYG (What You See Is What You Get, tzn. Edytorów graficznych). Następnie zacząłem korzystać z edytorów tekstowych i języka HTML. Z upływem czasu zdobywając nowe doświadczenia język HTML stał się dla mnie niewystarczający.

W poszukiwaniu nowych rozwiązań zacząłem wykorzystywać język JavaScript. Język ten znacznie urozmaicił moje strony, przez co stały się one bardziej przyjazne odwiedzającym. Jednak dotychczasowe rozwiązania nie były dla mnie wystarczające. Chciałem, aby moje strony były przyjemniejsze dla oka, zatem zacząłem wykorzystywać język CSS.

To wszystko było zbyt mało. W roku 2002 zainteresowałem się językiem PHP i to był przełom w mojej dotychczasowej twórczości. Dzięki PHP zdobywałem kolejne doświadczenia, zacząłem tworzyć dynamiczne strony WWW. Zacząłem pisać skrypty PHP, początkowo oparte o pliki tekstowe. Napisałem swoje pierwsze forum, księgę gości, skrypt e-kartek... Powstawały kolejne strony, skrypty i nowe możliwości.

Zainteresowałem się bazami danych współpracującymi z PHP. Jedną z tych baz była baza danych MySQL, nauczyłem się wykonywać proste zapytania do bazy danych.

Przez kolejne lata zdobywałem doświadczenie, ulepszałem moje skrypty, wykonywałem kolejne strony, skrypty, zdobywając coraz to nowe doświadczenia. Podczas całej mojej przygody z wykonywaniem stron internetowych i skryptów poznałem nieco technologię FLASH, język DHTML, a także program graficzny Paint Shop Pro. Na dzień dzisiejszy mam doskonale opanowane języki: HTML, JavaScript, CSS, PHP, SQL w bazach danych MySQL.

Dzisiaj, mając na sobie bagaż ponad 10 lat doświadczenia, mogę śmiało stwierdzić, że programowanie, to jest to co chcę w życiu robić. Aktualnie wykorzystywane przeze mnie technologie, języki programowania i oprogramowanie, to: HTML, CSS, PHP, XML, SQL, MySQL, JavaScript, Ajax, DHTML, TortoiseSVN, Apache HTTP Server, MVC, jQuery, NetBeans IDE, Web Service, Zend Framework 1.xx.

Moje zainteresowania to głównie wykonywanie skryptów PHP, gra Age of Empires 2 the Conquerors Expansion, turystyka i odpoczynek na świeżym powietrzu. Czasem lubię sobie pograć w piłkę nożną.

W internetowej sieci znany jestem pod dwoma nickami tj. sanneo i PL_King.

Moje inne zdjęcia z roku 2013: